niedziela, 18 marca 2018

kamuflarz

kilka tysięcy na instalację i będzie rocznie "tracił" na opłatach 300-400zł rocznie lub wyda 30 000zł więcej aby ciebie uszczęśliwić i "zyskiwać" parę stówek rocznie.
jest Pan zwolennikiem ocieplania od wewnątrz i stosowania paroizolacji od wewnątrz. Czy takie rozwiązanie eliminuje technologie murowane?
Argumentu z nagrzewającym mur słońcem nie rozumiem- przecież izolacja w każdym przypadku nie pozwoli nagrzać się wnętrzu domu.
A może wybudować z BK i dać multipor od środka?
A na czym ta masakra ma polegać? Że przy nagłym ociepleniu wzrośnie mu temperatura o 1 stopień? Mieć 21oC lub 22oC - faktycznie masakra - bez otwierania okien człowiek zejdzie z tego świata z powodu przegrzania. Ile dni w trakcie sezonu grzewczego będzie - 3 lub 4,a może 2?Nie wiem co jest złego w akumulacji. O ile dobrze rozumiem domy murowane mają większą zdolność akumulacji a szkieletowe mają mniejszą.
No nie zupełnie. Rozpatrzmy zimę - mur na zewnątrz nagrzewa się co znakomicie zmniejsza straty przez multipor. Ciepło zakumulowane w murze, zmniejsza te straty jeszcze przez jakiś czas po zajściu słońca. Gdy odwrócimy sytuację, nagrzania i zakumulowania ciepła nie będzie.
Lato... Nie ma nas w domu cały dzień, wieczorem, przy izolacji od wewnątrz, szybko obniżamy temperaturę, Przy izolacji od zewnątrz, proces ten jest utrudniony.
Chyba bliżej mi do idei domu z możliwością akumulacji. Taki dom jest chłodny latem "sam z siebie" i nie potrzeba żadnej klimatyzacji. To chyba oszczędność?
Mur jest do osłony nie izolacja. Co z wilgocią w styropianie? Dlaczego styropian ma zapobiegac nagrzaniu się muru, gdy wyjdzie zimą słońce? Dlaczego niepotrzebnie obciąża styropian w gruncie, On pod dużym obciążeniem z czasem traci właściwości. Akumulacja ma sens przy braku automatyki, gdy występuje znacząca nadprodukcja ciepła.
Jakie są przeciwwskazania do budowy domu energooszczędnego w technologii murowanej (silikat, ceramika, ew. BK)?W sumie nie wiem. Chyba podoba mi się "jednolitość" materiałów na ścianie. Taka ściana jakby 1W ale 2W. A czy styropian od środka ma jakąś zaletę względem styropianu od zewnątrz? Co z miejscami usługi wuko  gdzie ściany działowe czy strop stykają się ze ścianą zewnętrzną? Czy nie robią się tam mostki?I co z tego artykułu wynika? Że ocieplając od wewnątrz prosimy się o kłopoty? Że stosuje się w obiektach zabytkowych jak nie ma sposobu od zewnątrz? To wszystko od wielu lat wiadomo.
A ty wady przekuwasz w zalety?
O ile w zimą(cały okres i ze wszystkich stron świata) średnia temperatura nieogrzewanego muru jest wyższa od temperatury otoczenia? O 0,1oC? I to są te zyski które łapiesz?
A latem po miesiącu upałów twoja ściana (pd lub zach) będzie mieć ok. 35-40oC, a warstwa styropianu w magiczny sposób ochłodzi to pomieszczenie.No, ale wiadomo twoje instalacje klimatyzacji kanałowej za xx tysięcy zł rozwiążą ten problem ( w końcu ten problem po to generujesz)
Bzudrzysz człowieku aż miło.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz